01Eki2023
Kurt-Ar Uluslararası İnsani Yardım Derneği

Üstte Gök Çökmedikçe

Kurt-Ar Arama Kurtarma Ne Yapar?

Kurt-Ar 2011 yılında Van depreminin ardından bir arama kurtarma derneği olma fikri ile yola çıktı. Yıllar süren çeşitli engeller sebebi ile bu hayal hep ertelendi. 2021 yılında yaşanan çeşitli afetlerde ekibimizin savaş bölgelerinde edindiği tecrübeler sayesinde gösterdiği yoğun çabası, afetler esnasında koordineli çalıştığımız OGM ve AFAD tarafından fazlaca taktir edilmesi, ekibimizi profesyonelleştirmek için önayak olmuştur.

300
+

tamamlanmış
görev

10

Tam Teçhizatlı
Kurtarma Aracı

60
+ Yıl

Tecrübe

Kurt-Ar Arama Kurtarma Ekibine Katılın!

Eğitimler alın, tatbikatlara katılın ve ekibin bir parçası olun.

Ya Sonra?

Arama Kurtarma Gönüllüsü Ne Yapar?

Gerekli Eğitimleri Tamamlayın

Her arama kurtarmacının alması gereken belirli eğitimler var; düğümler, stres yönetimi, ilk yardım gibi. Her şeyden önce yeni gönüllülerimize bu sertifikalı eğitimleri aldırıyoruz.

Ekibin Bir Parçası Olun

Gerekli eğitimleri aldıktan sonra artık ekibin bir parçası olmaya hazırsınız. Aktif bir görev olmağı sürece tatbikatlar, hizmet içi eğitimler sizleri bekliyor.

Kondisyon ve Kişisel Gelişim

Arama kurtarma ilk olarak ciddi kondisyon isteyen bir iş. Bunun en büyük örneğini 2021 yılında yaşan orman yangınlarında zirvelere tırmanırken gördük. Her zaman hazır olmak için kondisyonumuza dikkat etmeliyiz.

Görevlere Katılın

AFAD'ın çağrısı ile deprem, orman yangını, kayıp şahıs, sel, çığ gibi afetlerde Kurt-Ar Arama Kurtarma ekibinin bir parçası olarak görev yapın.

2021 Yılı

AĞUSTOS AFETLERİ VE KURT-AR

2021 yılı Ağustos ayını yaklaşık 4 bin km yol yaparak uykusuz ve yorgun bir şekilde geçirmiştik. Ülkemizin ve halkımızın yanında bulunabildiğimiz, yaralın sarılmasına biraz da olsa destek olabildiğimiz için gururluyuz.