HABERLER

Türkiye Suriye ile savaşa mı girdi?

İki gün önce yaşananlar bizi bu paylaşımı yapmaya sevk etti.

Neler olmuştu:

Son bir aydır İdlip bölgesi çok yoğun bombardıman altında, her gün onlarca sivil şehit düşüyor. İki gün önce ordumuza ait bir üs bölgemize iki füze düşmüş ve bir Mehmetçiğimiz şehit olmuştu. Ordumuz buna karşılık Esat Rejimine ait bir depoyu imha etmişti. 
Ancak maalesef bu süreçte, Türk basınının da zayıf kalması nedeni ile, sosyal medya hesapları konuyu Dünya Savaşına kadar getirmiş, inen kalkan uçaklardan, vurulan tanklardan ve pusuya düşürülen konvoylarımızdan bahseder olmuşlardı.

Biz de iki paylaşım altta bunların yalan olduğunu yazmış ve onlarca hakaret içerikli yorum ile muhattap olmuştuk.

Öncelikle Türk Kamuoyunun bu kadar kolay manipüle edilebiliyor olduğunu görmek Türkiye adına kaygılarımızı artırdı. Ülkemizde sosyal medyada görünen, okunan her şey gerçekmiş gibi kabul ediliyor ve yanına biraz da katkı sağlanarak paylaşımlar yapılıyor.Bu tarz bir algı yönetimine bu denli açık olmak Türk Kamuoyunun önünde klavye olan herkes tarafından yönlendirilebileceği anlamını taşıyor.

Geçen yaşanan olayda amaç yönlendirmek değildi, bu aşikar gerçi. "Savaşa girdik" paylaşımları yapan hesaplar gelen ilgiyi ( beğeni/paylaşım) görünce iyice abartmakta bir zarar görmemiş ve işi Nato müdahalesine kadar getirmişlerdi. Bu basit ve mide bulandırıcı amaca alet olanlar için üzülüyor, ülkemiz adına da kaygılanıyoruz.

Kurt-Ar'ın konumu nedir:

Çok eski takipçilerimiz bilirler, Halep savaşı, Fırat Kalkanı Harekatı ve Zeytindalı Harekatı zamanında cephe hatlarından paylaşımlar yapıyorduk. Yaptığımız istisnasız tüm paylaşımlar bilgilendirmek amaçlı, ya direk gördüklerimizden ya da birinci ağızdan aldığımız ve teyid ettiğimiz bilgilerden oluşuyordu. Bu yayın politikamızdan da asla vazgeçmeyeceğiz. Duyumlar ile hareket etmek için takipçi sayımızı artırmak gibi bir kaygımızın olması gerekir ki öyle bir derdimizin olmadığını biliyorsunuz. Fazla takipçimizin olmasının dernekte gece gündüz koşturan gönüllülerimize bir faydası olmayacaktır. Sosyal medyada var olan bir dernek değiliz zira, biz sahada, gerçek hayatta çalışıyoruz.

Türkiye-Suriye Savaşı konusu:

Şanlı Türk ordusunun rus, iran ve bilmem nere destekli kıytırık suriye birlikleri ile karşılaştırılması en baştan iğrenç zaten. Bir savaştan bahsetmek için denk güçler olması gerekir. Bu nedenle Suriye'ye ya harekat düzenler ya da operasyon yaparız. Ötesi için karşımızda başka devletlere ait orduların olması gerekir.

Suriye 9 yıldır çatışma bölgesidir ve istisnasız her gün çatışmalar devam etmekte, insanlar ölmektedir. Türk Ordusu da bu bölgede değişik üs bölgelerinde ve gözlem noktalarında konuşlanmıştır. Ordumuza karşı direk bir saldırı nadiren olsa da taciz atışları ve geçen gün yaşananlar gibi füze saldırıları bölge için olağandır ve sürekli olmaktadır.

Buradan uçuk kaçık paylaşımlar çıkartmak, konuyu savaşa, Nato müdahalesine, uçakların havada çarpışmasına falan bağlamak cehalet ya da kötü niyetliliktir.

Bu nedenle

Başta Kurt-Ar Takipçilerini ve tüm Türk Kamuoyunu daha dikkatli olmaya, her duyulana inanmamaya ve bu tarz kirli algı oyunlarına alet olmamaya davet ediyoruz.

 

Kurt-Ar Yönetim