HABERLER

Video linki: https://www.facebook.com/kurtar1071/videos/287221045614774/ 

Farkındayız, profesyonel bir çekim ve paylaşım değil. Kurt-Ar kurallarına da uygun değil, zira gönüllülerimizin yüzleri görünüyor. Ama tekrar izleyince inanın çok duygulandık ve sizin ile de paylaşmaya karar verdik.

Türkiye'ye ilk getirdiğimiz savaş çocuklarıydı onlar, Kurt-Ar Şht.P.Asb.Üçvş.Musa ÖZALKAN Kültür Evimizin ilk öğrencileri. Geçen zamanda ikibine yakın öğrencimiz oldu, ilkler büyüdü. Onlara yaşatılanları unutamazlar belki ama eksiklerini hızla kapattılar. Türkiye'yi tanıdılar, Türkçe öğrendiler ve kendilerinin ne kadar değerli olduklarını anladılar.

Şimdi bu ürkek çocuklar abilik, ablalık yapıyorlar yeni öğrencilerimize. Dünya'nın savaştan ibaret olmadığını anlatıyorlar yaşantıları, hayalleri ve çabaları ile.

Bu gurur hepimizin. Destek olan bütün gönüllü ve takipçilerimize minnettarız. Türk Milleti'nin hedefleri her zaman büyük olmuştur. Kızılelmadır o hedef, yaklaştıkça uzaklaşan kızılelma. Varılan duraklarda asla beklemeyeceğiz. Hep birlikte yeni hedeflere koşmaya devam ediyoruz.

Tagayhan ( Kurt-Ar Yöneticisi)

Her gün geçtiğimiz, anılarımız ile dolu yerlerin acı hikayesini Khalifa Al-Kader in yazdığı "Al-Kanais" isimli kitapta bulabilirsiniz. Aşagıda yazar ve kitabı hakkında daha ayrıntılı bilgi mevcut.
Okumak isteyen takipçilerimiz Türkçe çeviriyi, ücretsiz olarak, 0530 955 87 27 numaralı Kurt-Ar WhatsApp hattından isteyebilirler.
Khalifa Al-Khader, Suriye'de bir medyacı, Suriye devriminin ilk katılımcılarından biri. Halep ve kırsalında medyacı olarak çalışıyordu. Terör örgütü IŞİD yönetiminin bölgelerinden haber ve belgeler iletiyor, cepheleri ve yolları belgeliyordu. 6 ay boyunca gizlice olayları kayda aldı. Halep'in kuzey kırsalındaki IŞİD kontrol noktalarından birinde 3 Haziran 2014 tarihinde tutuklandı. Yanında bulunan tutukluların hikâyelerini ve cezaevinden çıkınca IŞİD hapishanelerinde gördüğü acı hikâyeleri yazarak bir kitapta topladı (Al-Kanais). Kitabında hapishanede ölen özgür ordu komutanlarının ve sivillerin hikayelerini, onlara karşı işlenen insanlik suçlarını ve uluslararası savaş hukuku ihlallerini anlatıyor.
Kurt-Ar Şht.Selami Aynur Kütüphanesi Yönetimi