HABERLER

Ben ezelden beridir hür yaşadım hür yaşarım
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım.."

1923'te Atatürk ve tüm ulusun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti daim olsun diye can vermeye hazır yiğitler asla bitmez bu topraklarda.

Kutlu devletimizin bekası ve devamı için can veren bütün şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve saygı ile bir kez daha anıyoruz.

Fethullah Gülen isimli teröristin ve cemaatinin hain yazılı suratlarına Türk'ün sarsılmaz iradesini çarpan 15 Temmuz şehitlerimize ayrıca Allahtan rahmet diliyor, gazilerimize saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Kurt-Ar Yönetimi

O çocuklar birer birer gittiler...
Soylu sevda türküleri dudaklarında,
Saclarında kurt nefesi rüzgârlar,
O çocuklar birer birer gittiler...

1 yılda 100.000 KM yaptı, binlerce insana umut taşıdı.

Bazen Çobanbey'de, Cerablus, EL-Bab veya Afrin'de... Bazen de Ankara'da, İstanbul, Samsun, Bursa, Konya veya Eskişehir'de... Hep yollarda, hep görevde oldu. Olmaya da devam edecek.

Şayet onunla tanışmak isterseniz 19-20-21 Temmuz tarihlerinde sizler için güzel bir fırsat olacak: Bursa Kocayayla'da Kurt-Ar Otağı'nın yanında sizleri bekleyecek.

Biz de bekleriz :)

Kurt-Ar Yönetim

Kurt-Ar İyilik Yarışının 7. görevi kağıt toplayıcısı veya ayakkabı boyacısı bir çocuğa maddi yardım yapmadan gülümsetmekti.

17 yarışmacımız bu görevlerini başarı ile tamamlayıp K.İ.Y'de devam etmeye hak kazandılar.

Fıkra anlatanlar da oldu, oturup uzun uzun sohbet eden de :)

Fotoğrafları yüzleri göründüü için paylaşmıyoruz ama inanın hepsi de çok içten gülümsüyorlar.

Yeni görevleri uçurtma yapmak :D

K.İ.Y Ekibi

Çin işgalinden sonra Doğu Türkistandaki Türklere yönelik uygulanan asimilasyon eziyeti, Türk kızlarının Çin’e transfer edilmeye başlanması ve Çin'de fabrikada çalışan Uygur gençlerinin çalışanlar tarafından sebepsizce öldürülmesi Türkistandaki Türk gençlerinin sabrını taşırmıştı. Türk gençleri defalarca Çin Komunist Partisine bu konular ile şikayet dilekçeleri vermiş ancak hiçbir sonuç alamamışlardı.
5 temmuz 2009 günü Doğu Türkistanlı gençler yine barışçıl bir şekilde haklarının verilmesi ve eziyetin sona erdirilmesi için hükümet binası önünde toplanırlar. Fakat ÇKP bu barışçıl eylemi silahlı güç ile bastırır ve binlerce yiğidimizi şehit eder ( 1. Gün yaklaşık 3000 şehidimiz var). Haksızlık karşısında sessiz kalmayan Türk halkı sokaklara dökülür ancak Çin elinde hiç bir şey olmayan halka yine aynı şekilde silahla karşılık verir. 5-6-7 Temmuz katliamında 10 bine yakın Türk (genç, yaşlı, kadın, çocuk ) zalim Çin tarafından şehit edildi. Ancak Çin'nin haber kanallarında ise tam tersine iki bin'e yakın çinlinin iki yüz'e yakın Uygurun öldüğünü açıkladılar . O günlerde babamdan Türkiye'de kardeşlerimizin bizim için gıyabı cenaze namazı kıldığını ve Cumhurbaşkanının Çinle diplomatik ilişkilerini kestiğini duymuştum küçüktüm bir şey bilmiyodum ama aynı zulüm hatta daha beteri hala devam ediyor ve kandaşlarım sessiz.....
Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur demişler ....
Atam Bilge Kağanın dediği gibi
“Ey Türk; üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir. Titre ve kendine dön.” 
Kaşgarlı (Doğu Türkistanlı Kurt-Ar Gönüllüsü)