HABERLER

Muntasır Billah Türkmen Tümeni'nin yiğit komutanı Firas Paşa bugün akşam saatlerinde Suriye/Çobanbey'de bir trafik kazası geçirdi. Yağmur nedeni ile kayganlaşan yolda takla atan araçtan epeyce kırık ile çıkan Firas komutanın durumu Allah'a şükür çok iyi.

Şu saate kadar hastanede yanında bulunan dernek görevlilerimiz kırıkların daha önce aldığı yaralar ile aynı bölgelerde olduğunu, ancak ameliyat gerektirecek bir durum olmadığını söylediler.

Firas komutan Allahın izni ile yarın taburcu olacak.

Kendisine Allah'tan acil şifa diliyor, biran önce askerlerinin başına dönmesini temenni ediyoruz.

Kurt-Ar Yönetimi

Karşıdaki dağlar Ermeni işgalindeki Dağlık Karabağ bölgesi, önümüzdeki yol ise Ermeni ordusuna o şanlı geceyi dar eden, tek başına 200'e yakın Ermeniyi geberten Şehit Mübariz İbrahim'in gittiği yoldur.


Bu yoldan önümüzdeki mayınlı araziye girerek sızar Mübariz düşman mevzisine. Ermeni ordusu ile sabaha kadar çarpışır onlardan ele geçirdiği silahlarla ve şehit olur.

"Karabağ Türk'tür Türk Kalacak" diye slogan atıyoruz 24 yıldır. Slogan ile vatan kurtarılamayacağını son Kürşad Mübariz tekrar hatırlattı bize.

Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

Slogan atmaktan öteye, adım atan her Ülküdaşımıza da selam olsun...

Tagayhan

Mübariz İbrahimov

Suriye Çobanbey'de bulunan Kurt-Ar Şht.P.Asb.Üçvş. Musa ÖZALKAN Kültür Evimizde eğitimlerimiz sadece çocuklara ya da meslek gruplarına yönelik değil bölgenin yakın geleceğinin umudu olan gençlere de yöneliktir.

Kıymetli hocamız Prof. Dr. Yonca İLDEŞ ANZERLİOĞLU'na yoğun programına rağmen Suriye'ye gelip büyük bir heyecan ile verdiği dersleri için minnetarız.

Allah vatan derdi, ülküsü olan hocalarımızı üniversitelerimizden eksik etmesin.

Tagayhan ( Kurt-Ar Yöneticisi)

Uygar: bilim, sanat, fikir alanında çok büyük gelişme göstermiş toplum demek. Eş anlamı “medeni“. Arapça kökenli şehir anlamına geliyor. Peki “Uygar” ile “Uygur”un neden bu kadar yakın olduğunu hiç düşündünüz mü ?

Uygur Türkleri ilk şehir hayatına geçen Türk boyu olduğu için Uygurlardan ilham alınarak Cumhuriyet döneminde “medeni” yerine “Uygar” adı verilmiş .

Kaşgarlı (Uygur Türkü Kurt-Ar Gönüllüsü)

- Fotoğraf Kaşgarlı'nın babası tarafından 2015 yılında Urumçi'de çekilmiştir.