HABERLER

Suriye/Çobanbey Kurt-Ar Şht.P.Asb.Üçvş.Musa ÖZALKAN Kültür Evimizde birçok farklı dersin yanında Türkçe dersleri vermekteyiz. Bölgede kalıcı bir iz bırakmak için bu Türkçe eğitimi şarttır biliyorsunuz.

Derslerimizde en çok ihtiyaç duyduğumuz şey Milli Eğitim Bakanlığının basmış olduğu 1.sınıf Türkçe ders kitaplarıdır.

Kitaplar kullanılmış olabilir.

Eğitim savaşımıza destek olmak isteyen takipçilerimiz evlerindeki ya da çevrelerinden toplayacakları kitapları Ankarada ki dernek merkezimize kargo ile gönderebilirler. Detaylı bilgi için 05309558727 ya da 05533938704 telefon numaralarına WhatsApp üzerinden ulaşabilirler.

Kurt-Ar Yönetim

 

Türk medeniyetinin inceliği "zimem" ( veresiye defteri satın alma ) geleneği ile Osmanlı İmparatorluğunda kendini başka bir şekilde göstermiştir.

Biz de atalarımızın yolunda "zimem" e başladık :)

Şimdiye kadar sizlerden gelen destek ile 10 ailenin borcu silindi ve tekrar gıda almaları sağlandı.

Allah izin verir ise bu faaliyetimizi hem Türkiye'de hem de Suriye'de sürdüreceğiz.

Tagayhan ( Kurt-Ar Yöneticisi)

Video:https://www.facebook.com/kurtar1071/videos/609607396183636/

Saat sabah 04.00 'tür. Kapın tekmelenerek açılır, başında bir namlu, sen evinden yumruklanarak vurularak zorla çıkarılırsın. Hiç anlamadığın dilde ağzından salyalar aktırarak küfürler eden adamı anlarsın. Sana sadece 15 dakika verilmiştir. Sonra ona da uyulmadan bir hayvan vagonunun içindesin vagona gelinceye değin öldürülmediysen üstünde 400 bin'den fazla başka beden. Yolculuk mu nereye ? Kimsenin bilgisi yok. Hatıralarında şöyle diyor o günü yaşayanlar " Çoğu yaşlımız dayanamadı o vagonlara, öldü. Bunlar acımızı yaşamamıza izin vermeden treni yavaşlatıp kapıyı açıp cesetleri attılar. Biz ise o kapı açılışında ancak nefes alabiliyorduk." Rusların Karadeniz'in Kuzeyini Türklerden arındırmak için attıkları en büyük adımlardan olan Kırımlı soydaşlarımızın Kırım Tatar Sürgününün, Kırım Soykırımının 75. Yılı. 
2014'ten beri, Anadolu'dan nice önce Türkleşen bu cennet yurt yine kanlı Rus postallarının işgali altında, onlarca genç kayıp yahut şehit. 
Ne Unuttuk ne kanıksadık. O kor hala sinemizdir. 
Allah şehitlerimize rahmet eylesin. 
Millet, Vatan, Kırım

Çelebicihan ( Kurt-Ar Gönüllüsü)

Süre: Yaklaşık 2 Ay
Katılım Şartı: WhatsApp kullanıyor olmak.
Ödül: Kazanan herkese TABLET
Son Katılım Tarihi: 16 Mayıs Perşembe / Saat 19.27

K.İ.Y uzaktan, WhatsApp üzerinden dahil olabileceğiniz ödüllü bir iyilik oyunudur. 
K.İ.Y’na katılabilmek için 0530 955 87 27 numaralı WhatsApp hattımıza Adınızın, yaşınızın ve bulunduğunuz ilin yazılı olduğu bir ileti göndermeniz yeterli olacaktır. Ayrıntılı açıklama tüm yarışmacılara WhatsApp üzerinden yapılacaktır.

KATILIM ÜCRETSİZ VE HERKESE AÇIKTIR.

Kurt-Ar Yönetim / K.İ.Y Ekibi