08Ara2023
Kurt-Ar Uluslararası İnsani Yardım Derneği
Merak Ettiklerinizi Yanıtlıyoruz

Sıkça Sorulan Sorular

Şeffaf olabilmek bizim için çok önemli. Derneğimiz hakkında merak ettiğini detayları, burada bulamasanız bile, sosyal medya hesaplarımızdan ya da WhatsApp hattımızdan bizlere ulaştırabilirsiniz.

Neden Kurt-Ar'da Gönüllüler Yüzlerini ve İsimlerini Gizliyor?

Kurt-Ar olarak, beraber çalışacağımız hiç kimsenin, dernek aracılığı ile vatana millete hayırlı olmak dışında herhangi bir çıkar beklentisinin olmasını istemiyoruz. 

Neden Türkiye'de Bu Kadar İhtiyaç Sahibi Varken Yurt Dışında da Faaliyet Gösteriyorsunuz?

Örnek vermek gerekirse, taşıdığı kültürel özellikler, konuşma ve yaşayış bakımından hiçbir farkmız olmayan köyünün ortasından sınır geçince Suriye tarafında kalan bir Türkmen'in ötekileştirilmesi ve yalnız bırakılmasının ne dinimizde ne de töremizde yeri yoktur. İhtiyaç sahiplerinin durumuna göre sınırlı gücümüzle elimizden gelen her yere yetişmeye çalışıyoruz.

Çevre Faaliyetleri ile Neden Uğraşıyorsunuz?

Kurt-Ar gönüllüleri bilir ki yeşil vatan savunulmalıdır. Bizler için savaş bölgelerinde sivil halka yardım dağıtmak da yere atılan bir çöpü ormanlardan arındırmak da görevdir.

Neden Temsilcilik Açmıyorsunuz?

İstanbul temsilciliğimizin dışında Türkiye genelinde herhangi bir temsilciliğimiz yok. Kurt-Ar'ın çalışma prensiplerine uyduğu taktirde biz elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Ama bir yandan da mevcut disiplinimizi bozacak meşguliyetlere pek vakit ayıramıyoruz.